Tarptautinė gimtosios kalbos diena

Vasario 21-oji – tarptautinė gimtosios kalbos diena. Visų didžiausia tautos dovana yra kalba, ji rodo jos kilmę, galybę ir senovės būdą. Taip apie tautą ir kalbą XIX amžiaus viduryje rašė Simonas Daukantas knygoje ,,Būdas senovės lietuvių, kalnėnų ir žemaičių“. Lietuvių kalba turtinga, graži ir brangesnė už žemčiūgus. Ji – seniausia gyva indoeuropiečių kalba, besigiminiuojanti su sanskritu.

Tverų gimnazija taip pat paminėjo gimtosios kalbos dieną, po mokinių atostogų. II g klasės mokiniai, vadovaujami lietuvių kalbos mokytojos R. Mikalauskaitės, surengė 5-8 klasių bei I-II g klasių mokiniams viktoriną, skirtą gimtosios kalbos dienai paminėti. Vertinimo komisija turėjo šilto darbo, kad įvertinti kiekvieną komandą. Komisijos narės: Tverų gimnazijos direktorė G. Kužmarskytė, pavaduotoja E. Jurkuvienė, lietuvių kalbos mokytoja K. Untulytė-Kleinienė. Geriausiai savo žinias parodė I g klasės mokiniai. Visi buvo apdovanoti padėkomis bei saldžiais prizais, kad mokslo šaknys nebūtų karčios.