Gimtosios kalbos diena

Lietuviai nuo seno labai brangino savo kalbą. Jie mokėjo pasaką pasekti, mįslę įminti, paukščio giesmelę pamėgdžioti, žaidimą pažaisti, greitakalbę – greit greit pasakyti.
Minint tarptautinę gimtosios kalbos dieną vasario 22 d. Tverų gimnazijoje lietuvių k. mokytojos Aldona ir Rima suorganizavo nuotolinį renginį-rytmetį, kurio metu turėjome galimybę išgirsti mokinių pasisakymus apie lietuvių kalbos unikalumą, dzūkų pasaką ,,Apie bobulę ir dziedulį“, o 8 kl. mokinė E. Varanavičiūtė deklamavo savo kūrybos eilėraštį ,,Nougne graze sobatos dėinele”. IIIg kl. mokinė Ugnė Griguolaitė skaitė ištrauką iš R.Granausko apysakos ,,Šventųjų gyvenimai“.
Turime didžiuotis savo gimtąja kalba, savo žemaičių tarme. Kaip sakė etnomuzikologė Z.Kelmickaitė: ,,Mums nereikia gėdytis skirtingų gėlių, mes turime pasidžiaugti, kad jos skirtingos. Turi mokėti užuosti kiekvienos gėlės kvapą. Jeigu mes sugebame įvertinti ,,Chanel“ kvepalus, kodėl savo tarmių kvapo mes nesuprantame“.